Politický vězeň


Nikdo ze spoluvězňů mu to nechtěl uvěřit. Protože minulo už dávno minulo a v dnešní době už nikdo nepovažoval za možné, aby v našich kriminálech narazil na politického vězně. Dnes, kdy už se může o politiky otírat kdekdo.

Všichni ho měli za lháře, když tvrdil, že je tu vážně jenom a pouze z politických důvodů. Že jej zavřeli jenom proto, že neměl rád naše politické představitele a nikterak se tím netajil. Protože kdykoliv se dívali na televizi, slyšeli reportéry, kterak se navážejí tu do poslanců, tu do senátorů a tu dokonce i do samotného prezidenta. A tito kritici se na obrazovkách objevovali dnes a denně znovu a znovu a nejen že nebyli uvězňováni, ale ani umlčováni.

Ovšem náš vězeň si stál za svým. Do omrzení stále opakoval, že on je tady jenom proto, že nebyl lhostejný k politickému vývoji v naší zemi a že se do politiků před svým zatčením nejednou navezl též. Zejména v tom posledním případě.

Trvalo to nějaký čas, než vyšla pravda najevo. A našemu vězni bylo dáno za pravdu. Protože i bachaři, mající přístup k jeho složce, to potvrdili. Byl tu jenom a pouze proto, že se navážel do politiků, že se do nich strefoval.

Přesněji za to, že se do nich jednoho dne navezl nedaleko od poslanecké sněmovny. A byla to tehdy trefa do černého. Ovšem nenavezl se do nich tak, jak se do nich obvykle navážejí ostatní lidé. Navezl se do nich svým nákladním autem.