Potraviny, které vedou ke zdraví


Vyzkoušejte ne příliš známé produkty, které jistě brzy začleníte do svého jídelníčku. Jsou totiž perfektní pro vaše zdraví, ale i krásnou pleť.

Fazole

Začněme polodlouhými fazolkami, které si říkají Adzuki. tyto fazole jsou červené až zemité hnědé barvy a k čemu že jsou perfektní? Dodají pružnost vaší pokožce! Navíc vyhladí jemné linky a první vrásky. Jejich chuť je oříšková a velmi dobře se stravují. Fazole Adzuki jsou zdrojem bílkovin a esenciálních aminokyselin, zlepšují stav vaší pokožky, činnost ledvin a srdce a chrání vaše cévy před ukládáním nebezpečného cholesterolu. Účinky jsou však spatřovány také na vlivu tenkého střeva.

Stará dobrá pohanka

Celozrnná obilovina, které spolu s vitamínem C předchází červeným žilkám. Navíc zvyšuje flexibilitu krevních kapilár, zbavuje nás krvácivosti dásní, křečových žil, a dokonce i otoků končetin. Kromě toho je tato obilovina lehce stravitelná a je plná vlákniny, bílkovin a sacharidů. Pohanku oceníte i pokud se trápíte s cholesterolem, oslabenou imunitou, anebo se chcete detoxikovat.

O vaše zdraví se postará i neznámá Quinoa

Co je vlastně Ouinoa? Jedná se o merlík chilský, o lehce stravitelnou, málo kalorickou potravinu, která je bohatá na bílkoviny, vlákninu, antioxidanty, ale především vitamíny a minerální látky. Vápník, železo, hořčík, měď nebo zinek tak máte rázem v těle. Kromě toho si touto cestou posílíte imunitu, urychlíte hojení (zejména oparů) a nabijete se esenciálními aminokyselinami.

Hydratace je základ

Základem zdraví i krásy je však především voda. Ingredience, bez které neexistuje náš den. Denně se doporučuje vypít dva až tři litry tohoto přírodního transparentního nápoje. Zbavíme se tak dehydratace, celulitidy i předčasného stárnutí.

Kromě toho je voda perfektní i na pleť. Doplněna o ořechy, rostlinné panenské oleje, avokádo, salátovou okurku, jahody, ostružiny, melou nebo aloe vera, vás nabije dostatkem mládí a zdraví na dalších sto let.

To vše má za následek krásnější pleť, lesklé vlasy, zdravé nehty. Pokud jste však ve stresu, nejste v dobré náladě, nemáte pocit štěstí a nevěnujete se pohybu, pak vám nepomůže ani toto.