Jste smutní, že už vás nikdo nikam nezve? Že třeba zamlada jste byli vítáni leckde, zatímco teď, když jste staří nebo „staří“, tedy padesáti- a víceletí, po vás už ani pes neštěkne? Trápí vás to?

Nezoufejte, nepropadejte depresím. Protože už záhy tomu bude jinak.

Budete opět nejen tolerovanými, ale přímo vítanými a dokonce jmenovitě zvanými, a to nikoliv navzdory, ale právě proto, že je vám padesát a více.
Těmi, kdo vás k sobě budou tak „přeochotně“, tedy povinně-dobrovolně, zvát, budou… vaši praktičtí lékaři.

Jak se o tom totiž už nějaký ten pátek mluví a hlavně píše, jsme my Češi rekordmany v počtu osob stižených karcinomem tlustého střeva. Každý rok prý u nás přibude osm tisícovek těch, kdo touto chorobou onemocní a kteří se preventivnímu vyšetření vyhýbali, protože se jim toto, jak si možná vzpomenete na starší televizní reklamu, poněkud eklovalo.

Protože kdo by dobrovolně prahnul po tom, aby mu někdo strkal do konečníku tentononc… endoskop? Vlastně víme kdo, ale tyto případy nyní pomiňme, neboť nejsou motivovány zdravotnickou prevencí…

A kvůli oněm pětasedmdesáti diagnostikovaným pacientům na sto tisíc obyvatel, z nichž pětapadesát umírá, si vás, nadpadesátníky, kteří tvoříte tři čtvrtiny z nich, budou vaši praktičtí lékaři zvát jmenovitě. Protože když prý nechodíte pro tuto „libůstku“ sami, je třeba přitvrdit.

Ale nebojte se. Pokud prý z tohoto vyšetření nebo jeho možné bolestivosti máte strach, klidně vám ho provedou i v celkové anestézi. Tedy „uspí“ vás, což je samo o sobě do jisté míry rizikovým a nejednou se hledají způsoby, jak provádět chirurgické zákroky bez nutnosti tuto metodu použít, a v celkové narkóze vám… tentononc.

Ovšem až dostanete tuto pozvánku, nespílejte svým praktickým lékařům. Nemějte je ani za lenochy, kteří nemaje do čeho píchnout nepohrdnou ani vaším řitním otvorem, a nemějte je ani za nějaké úchyly.

Protože toto vnucování se je nejen rozhodnutím jejich jako celku. Určitě by si našli i lepší zábavu než vám rozesílat „pozvánky“ či „upomínky“.
Protože tato pozvání ochotně zaplatí zdravotní pojišťovny. Ty, které tak často nemají peníze ani na to, aby lidem plně proplatily byť i jen ty nejnezbytnějí léky.

Sdílejte
Předchozí článekLyžař
Další článekSen