Látkové pleny si nacházejí stále více příznivců a to hned z několika důvodů. Především jsou řešeny velmi moderním způsobem, který zajišťuje snadné přebalování.Vybrat si můžete i ze dvou různých způsobů zapínání – suchý zip nebo patentky. Součást plenek tvoří separační vložka, jež má za úkol udržet miminko v suchu. Svrchní kalhotky, do kterých se umísťují, jsou prodyšné. Plenky není potřeba předepírat ani namáčet a skladují se na sucho. Vyperete je pohodlně v pračce a výhodou je, že je není potřeba žehlit

Na jejich výrobu se využívají přírodní druhy materiálů, mezi nimiž hraje prim bavlna, konopí nebo bambus, který nabízí přirozené antibakteriální vlastnosti. Plenky jsou pro miminko bezpečnější, neboť se v nich nenacházejí žádné absorbční gely, které by mohly způsobovat vysoušení či opruzení citlivé dětské pokožky. Kromě toho nabízejí variabilitu, neboť si můžete vybrat nejen různé druhy, ale také různé způsoby balení.

Cenné informace

Cenné informace a řadu zajímavostí i názorů o tom, proč a jak používat látkové plenky nabízí portál latkovepleny.cz. Naleznete zde informace pro ty, kdo chtějí látkové pleny u svých dětí používat a které umožňují lepší orientaci v této oblasti. Pro někoho mohou být cenné i zkušenosti uživatelů, které se zde také objevují.

V článcích, které se na webu objevují, získáte obecné informace k celé řadě témat mezi něž patří porovnání alternativ, slovníček vztahující se k látkovým plenám, jak o látkové pleny správně a vhodně pečovat, možnosti různého skládání plen a objevují se zde také odpovědi na časté otázky související s látkovými plenkami. Veškeré informace jsou shromažďovány z různých zdrojů či z celé řady zkušeností.

Cílem webu je především šíření informací o látkových plenách.