Přírodní síla křemene: Poznejte schopnosti tohoto minerálu


Křemen je hojně vyskytujícím se minerálem, přičemž oblíbený se stal také pro své přírodní schopnosti. Tento minerál se vyskytuje v různých odrůdách, mezi které patří právě křišťál, ametyst, citrín a další.

Křišťál

Jako první se seznámíme s křišťálem. Ten totiž bývá označován jako kámen kamenů. Skvěle se hodí pro lidi ve znamení Kozoroha, Lva a Vodnáře. Jeho sílu však ocení také ti, kteří se ve svém životě chtějí zbavit negativní energie, a naopak se nabít tou pozitivní. Křišťál je využíván také jako prevence onemocnění, přičemž zároveň zbavuje krevní oběh toxinů, se kterými se běžně setkáváme. Je také významným harmonizujícím prvkem mezilidských vztahů. Typický je svou průhledností.

Ametyst

Ametyst je fialově zbarvenou odrůdou křemene. I tento kámen lze dle astrologie doporučit některým znamením zvěrokruhu. Ametyst tmavě fialové barvy se hodí zejména pro Kozorohy, purpurové odstíny jsou vhodné pro Štíry a Berany. Tento kámen je velmi mocný, zbaví vás negativity v životě. Ať už se jedná o nespavost, stres, obavy či zlobu. Získáte tak zpět optimismus, navíc vám pomůže vaše sny proměnit ve skutečnost.

Citrín

Citrín se vyznačuje jasně žlutou barvou, která podporuje kreativní myšlení. Ocení ho zejména Blíženci, Býci, Lvi a Panny. Pomůže vám najít klid v hektických chvílích. Kromě toho podpoří vaši intuici, zklidní tak negativní myšlenky a dodá vám jistotu. Překonáte tak snáze strach a neklid. I tento kámen má detoxikační účinky, působí pozitivně i na močové cesty, trávicí ústrojí i dýchací cesty. Citrín i další odrůdy křemene najdete v nabídce e-shopu Magie přírody, a to v podobě surových i opracovaných kamenů, či třeba jako přívěsky a šperky.

Síla minerálů je výjimečná, jednotlivé kameny vám mohou ulevit během těžkých životních chvil. Vybírejte tak dle jednotlivých účinků a najděte ten pravý kousek pro sebe.