Problémy s erekcí potkají téměř každého muže


Muže trápí některé zdravotní problémy stejné jako u žen, ovšem jiné jsou zcela specifické. Znáte největší zdravotní hrozby mužů? Seznam zahrnuje onemocnění srdce, rakovinu a neúmyslné zranění. Naštěstí většině zdravotních hrozeb mužů lze do značné míry předcházet. Jak muži stárnou, zdravotní potíže se mění a po 40 se k nim přidávají problémy s erekcí, které v tomto věku, postihují každého druhého muže. Příčin může být hned několik.

Co je erektilní dysfunkce?

Erektilní dysfunkce (impotence) je neschopnost získat a udržet erekci dostatečně pevnou pro sex.

Mít potíže s erekcí čas od času nemusí nutně vyvolávat obavy. Pokud je však erektilní dysfunkce pokračujícím problémem, může to způsobit stres, ovlivnit vaše sebevědomí a přispět k problémům se vztahem. Problémy se získáním nebo udržením erekce mohou být také příznakem základního zdravotního stavu, který vyžaduje léčbu a rizikovým faktorem srdečních chorob.

Muži příčiny často ignorují

Správná léčba základní příčiny erektilní dysfunkce může pomoci předcházet souvisejícím zdravotním problémům a zlepšit sexuální funkce. Nejčastějšími důvody, které vedou k poruchám erekce jsou:

  • Srdeční choroba
  • Cukrovka
  • Obezita
  • Psychologické problémy
  • Alkoholismus a jiné formy zneužívání návykových látek
  • Užívání tabáku

Pokud máte erektilní dysfunkci, nejste sami – a máte mnoho možností léčby.

Ke zlepšení erekce často dochází již po malých změnách v životním stylu. Někdy postačí zařadit do života trochu pohybu a vyhýbat se alkoholu a jiným návykovým látkám, včetně cigaret. Často se jedná pouze o dočasný problém. Pokud problémy přetrvávají, mají muži k dispozici mnoho, volně dostupných, doplňků stravy, které erekci podporují. Když problémy přetrvávají i nadále je nutné navštívit lékaře. Problémy s erekcí mohou být příznakem jiného, závažnějšího, problému.