Proč je výhodná ready made společnost?


Každý začátek je těžký, jak praví staré lidové moudro. Platí to i pro potenciální podnikatele, kteří se chtějí zbavit závislosti na zaměstnavatele, postavit na vlastní nohy a být majitelem vlastní firmy. Mnohé od tohoto kroku do neznáma odrazují administrativní úkony a byrokracie spojená se založením nové společnosti.

Zakoupení ready made společnosti

Skvělým řešením je zakoupení již existující ready made společnosti, kterou si můžete vybrat ze seznamu firem, který nabízí společnost universe corporation s.r.o. Vyhnete se tak veškerým administrativním úkonů, čekání na přidělené IČO a především splacení základního kapitálu. I když změna zákona umožnila zakládat společnosti se základním kapitálem od jedné koruny, není společnost s tak nízkým kapitálem příliš důvěryhodná v očích ostatních podnikatelů a těžko si získá prestiž u veřejnosti.

Princip ready made společnosti

Jedná se vlastně o již existující společnost, která byla založena výhradně za účelem jejího prodeje a převodu na nového podnikatele. Tím může být jak úplný začátečník, nebo na trhu již etablovaný podnikatel, který si chce tímto výhodným způsobem rozšířit počet svých firem.

Kupní cena a co za ní dostanete

Na rozdíl od klasického zakládání nové společnosti je zakoupení ready made společnosti finančně výhodnější. Za částku pouhých 9.999 Kč získáte již existující firmu, která nemá žádné dluhy či jiné závazky a má splacený základní kapitál ve výši 200 tisíc korun. Cena zahrnuje i kolek v hodnotě dvou tisíc Kč, který se přikládá k žádosti o provedení změn v obchodním rejstříku, což za vás rovněž provede firma prodávající ready made společnosti.

Průběh nákupu

Je to legální transakce stejná jako obchod s jakýmkoliv jiným zbožím. Kupující se okamžikem podpisu kupní smlouvy stává novým vlastníkem již založené společnosti. Může prakticky ihned podepisovat smlouvy a činit všechny běžné úkony, neboť jmenování jednatelem proběhne ke dni prodeje ready made společnosti a obchodní rejstřík zapíše datum jmenování „zpětně“.