Dlouhou dobu se tvrdilo, že úspěch se skrývá za vzděláním. Jenže to dneska neplatí. Dnes se spíše vracíme k názoru, že řemeslo je to, co má zlaté dno. V současné době se tedy vyplatí jít pracovat rukama, než studovat dlouhá léta na škole, z níž titul není to hlavní přesvědčující u každého pohovoru. Bohužel zároveň musíme konstatovat, že ubývá lidí, kteří umí zacházet s vrtačkou nebo s podobným nářadím. Stále méně lidí umí vzít do rukou nářadí a stále méně lidí ho umí použít.

Jelikož jen málokterý člověk umí zacházet s nářadím, začíná docházet k jakémusi obnovení zlatých českých ručiček. Lidé dnes začínají nastupovat na nejrůznější rekvalifikační kurzy, protože jen ty jim slíbí dobře placenou práci.

Stále méně zaměstnanců se nachází v kovovýrobě a strojírenství

Podle nedávných průzkumů lze říct, že největší nedostatek kvalifikovaných pracovníků je v oblasti průmyslové výroby, a to konkrétně v oborech kovovýroba a strojírenství. Třeba firma Steeltec má problém najít schopného brusiče nebo třeba soustružníka, který by materiál svařil nebo nalakoval v lakovně. Kromě strojírenství a kovovýroby však mají problém najít schopné zaměstnance i v automobilovém odvětví.

Bohužel podle všeho se nedostatek pracovníků stává problémem, jenž koluje po celé republice. Není to záležitost jen Čech nebo jen Moravy, je to už delší dobu celorepublikový problém, na který se nenachází mnoho řešení.

Pracujte rukama i vy

Ptáte se, proč byste měli vstát od stolu právě vy? Proč byste měli začít pracovat rukama právě vy? Jedním z předních důvodů je třeba to, že byste své oči nenamáhali neustálým sledováním monitoru obrazovku u počítače. Dalším důvodem je posílení vašich svalů nebo třeba zlepšení své fyzické a zdravotní kondice. Dojde také ke zlepšení metabolismu, navíc shodíte přebytečná kila, pokud vás delší dobu trápí.

https://pixabay.com/cs/photos/kovadlina-smith-kladivo-nástroj-2344555/