Romantika nebo jednoduchost? To je oč tu běží


Rozhodli jste se pozměnit svůj domov, ve kterém trávíte tolik volného času? Přemýšlíte nad tím, do jakého stylu svůj interiér zařídit, aby se vám v něm žilo opravdu dobře? Doporučujeme podívat se na nejnovější trendy. Nechcete přece své bydlení zařídit do stylu, který se už dávno nenosí. V ideálním případě doporučujeme rozmyslet se mezi romantikou a jednoduchostí. To jsou totiž dva styly, které jsou nyní in.

Romantika nebo jednoduchost? Oba dva styly zapadají prakticky do každého moderního interiéru. A i když by se dalo říct, že jsou úplně stejné, významně se liší. Zatímco v moderní jednoduchosti nepřevládají žádné vzory, nýbrž jenom jednobarevné odstíny barev, romantická domácnost se nese ve znamení několika vzorů, kupříkladu ve znamení květin nebo geometrických motivů.

Romantika pro romantické povahy

Co se týče romantického stylu, ten většinou volí lidé se stejnou povahou. Zpravidla to bývají ženy, které chtějí vnést do svého domova trochu něžnosti. Volí záclony na garnýžích s květinovým motivem nebo se zmiňovanými geometrickými tvary. Ty ani podle odborníků na bydlení nemusí přesně zapadat do daného interiéru – mohou klidně vyčnívat.

Pokud si zařídíte svůj domov do romantického stylu, nemusíte se bát použít řasicí pásky. Ty se normálně používají.

Jednoduchost je dnes také moderní

Druhým moderním stylem ve světě bydlení je styl zcela jednoduchý. Nenese se ve znamení květin ani jiných geometrických tvarů – nese se ve znamení jenom oné jednoduchosti. Žádný prvek nevyčnívá, spíše se vše nese v jednobarevném duchu.

Aby však hotové záclony vynikly, zpravidla se v oknech řasí. Tím jsou doslova nepřehlédnutelné. Většinou také zahalují větší část okna, tudíž se opět stávají nepřehlédnutelným prvkem v domácnosti, který jí dodává trochu útulnosti a příjemnosti.