Při pořizování nového pozemku s chatkou nebo zahrádkou se lidé ohlížejí po mnoha aspektech v čele s rozlohou a polohou. Na co ale zapomínají, je minulost pozemku či snad to, co pozemek může ukrývat hluboko v zemi. Proč bychom se na to měli zaměřit a co nám to může rozbor vody přinést?

Znečištěná půda jako neúspěch i problém

Často se nám totiž může stát, že je půda na pozemku nějakým způsobem znečištěná. Pochopitelně to neznamená, že je pozemek nenávratně znehodnocený a nejlepší je rychle se ho zbavit. Ve většině případů totiž existují sanační prostředky a postupy, které zeminu mohou zachránit. Nemusí jít jen o přímý chemický zásah do půdy, ale také o obměnu půdy za čerstvou dovezenou a jiné metody.

Špatná kvalita půdy je mnohdy skrytý problém

Neviditelným strašákem pro zahrádkáře a chataře mohou být různá znečištění půdy. Většinou se jedná o znečištění chemického původu, která mají pochopitelně devastující dopad na vegetaci a zahrádkářské a pěstitelské snahy tak zajisté přijdou zkrátka. Nenechte se v tomto případě klamat představou, že chemické znečištění musí mít na vině člověk. Rozkládající se izotopy a složky v půdě mohou být mnohdy přírodního původu, a tak nemusí zdaleka stačit vědomí, že zde dříve lidská ruka nic nezměnila.

Rozbor vody jako jasný klíč

Pro úplný klid v duši vám pomůže jednoduchá věc, a to kvalitní rozbor vody. Zabývají se jím celé řady společností, mezi niž patří například laboratoř Monitoring. Odebrané vzorky u profesionálních společností nejsou rozhodně o žádném krátkém výčtu tvrdosti vody a Ph, ale jsou kompletním chemickým i fyzikálním obrazem půdy na vašem pozemku. Najdete v nich kompletní a detailní výčet všech chemickým složek obsažených v odebraném vzorku a to navíc včetně doporučení jak s nimi naložit, jak moc mohou mít negativní dopad či dokonce jak se jich zbavit.