Senioři jsou nejlepší dovolenkáři


Cestování k seniorskému věku patří. Kdy jindy má člověk dostatek času i peněz k tomu, aby neseděl doma za pecí a mohl vyrazit za poznáním, odpočinkem a zážitky, kdykoliv se mu zachce. Seniorům na míru se přizpůsobují i cestovní kanceláře, které vnímají, že dovolenkáři 50+ jsou těmi nejlepšími klienty.

Kdo si myslí, že se cestování v době koronaviru úplně zastavilo, je na omylu. Ačkoliv jsou senioři ohroženou skupinou, co do rizika horšího průběhu onemocnění, touha cestovat je silnější, než varování odborníků. Bezpečnou dovolenou vám nezaručí ani ta nejvzdálenější destinace, kde budete zcela osamotě, pokud nemáte kvalitní cestovní pojištění. Jedině cestovní pojištění na covid vám poskytne ochranu, díky níž se budete moci cítit v klidu.

Postavte se covidu čelem

Pojištění do zahraničí na koronavirus jako samostatný produkt neexistuje. Lze ho však pokrýt v rámci cestovního pojištění ERGO pojišťovny. Jsou poskytována pojistná plnění z léčebných výloh i v zemi nebo oblasti, kam správní orgán doporučil necestovat v souvislosti s pandemií onemocnění COVID 19. Podmínkou je, že pojištěný dodržel místní pravidla určená pro vstup na území cizího státu či konkrétní oblasti.

Co pojistka (ne-)kryje?

V případě, že na dovolené senior onemocní, pojistné plnění mu uhradí veškeré léčebné výlohy a asistenční služby, včetně toho, že je mu po celou dobu zcela automaticky prodlouženo cestovní pojištění. Pojištění se ale nevztahuje na úhradu jakýchkoliv nákladů v souvislosti s karanténou, či jakýmikoliv preventivními opatřeními, která musí pojištěný podstoupit. Pojistka nepomůže ani v případě nutnosti přesměrování náhradní letenky, dodatečných nákladů na ubytování, na úhradu stravného a podobně. Případné léčebné výlohy a další náklady (například pojištění odpovědnosti a zavazadel), které jsou pokryty cestovním pojištěním, ale zůstávají pojištěny i po dobu prodlouženého pobytu z důvodu karantény.