Seychely


Seychelské ostrovy jsou pro většinu lidí destinací pro luxusní dovolenou a polehávání na dech beroucích plážích s koktejly všech druhů v rukách. Nejeden cestovatel je však překvapen, když objeví křišťálové vodopády, hornaté vnitrozemí ostrovů a především nádhernou přírodu s bujnou vegetací a unikátní faunou. Seychely nabízí dokonalou relaxaci v nádherném prostředí, které ještě zdaleka nebylo tak úplně objeveno.

Významné turistické středisko

Dovolenou v Seychelské republice si mohou dovolit především movitější lidé. Tropická příroda je skutečným lákadlem, vybízejícím k odpočinku nebo sportovním aktivitám. Pokud turisty omrzí opalování na slunné pláži, mohou vyrazit na projížďku na kole nebo katamaránu nebo také na pěší túru.

V této destinaci se život přirozeně zpomalí a návštěvníci si užívají klid a čerstvý vzduch. Každodenní stres i spěch zde přestávají existovat.

Nádherná příroda

Seychely se nacházejí severovýchodně od Madagaskaru, jižně od rovníku. Rozkládají se na 115 malých ostrovech a plocha, na které se rozkládají, činí přibližně 1000 x 800 km. Ostrovy dělíme na Vnitřní a Vnější.

Mezi Vnitřní ostrovy, ležící na severovýchodě Seychelské republiky, patří například Mahé, La Digue nebo Oraslin atd. Tyto ostrovy jsou vytvořeny masivními žulovými skalisky. Vnější ostrovy jsou korálové atoly. Patří mezi ně Amiranty, Providence a spousty dalších. Obydlených je pouze 33 ostrovů, kdy většina obyvatel žije právě na ostrově Mahé, s hlavním městem Victoria.

Tropická destinace

Doporučené období pro dovolenou je březen až duben, kdy zde bývá nejtepleji. Naopak nejchladnější období roku zde panuje od července do srpna.

Seychelské ostrovy se mohou pyšnit stálým tropickým podnebím, dostatečnému množství srážek a průměrnými teplotami od 24 do 30°C. Ostrovy zaujímají skoro rovníkovou polohu, přesto leží mimo oblast tropických bouří.

Kvalitní odpočinek

V této destinaci se život přirozeně zpomalí a návštěvníci si užívají klid a čerstvý vzduch. Každodenní stres i spěch zde přestává existovat. Příjemný personál hotelů se postará o největší pohodlí cestovatelů a jistě poskytne tipy na úžasná místa, která stojí za vidění.