Jak si najít tu správnou práci, která vás bude bavit?

Dnes je na pracovním trhu spousta nabídek práce – „utrhněte“ si tu svoji, která vám zajistí stabilní příjem a životní jistoty. Jak ale uspět, abyste konkurz na tu vaši vysněnou práci vyhráli? Stačí, když se vyhnete častým chybám a budete se řídit základními pravidly.

Začněte již od vzdělání

Každý zaměstnavatel, který ještě neviděl své uchazeče osobně jistě hledí na to, jakou vysokou školou disponují. Musíte tedy již při výběru vysoké školy dobře zvážit, co vám její studium přinese. Zjistěte, čemu se její absolventi věnují a jakou práci vykonávají.

Jděte za svým cílem

Směr, kterým se bude váš profesní život ubírat, jde ruku v ruce právě s výběrem vysoké školy. Měli byste si tedy již předem stanovit cíle a ujasnit představu o tom, kterým směrem se v pracovním životě chcete ubírat a co vlastně chcete dělat. Pak už bude jednodušší sledovat pracovní nabídky.

Využijte vše, co vám škola nabízí

Praxí a zkušenostmi je člověk živ. Ale kde chcete nabrat praxi, když stále studujete? Informujte se, jaké možnosti vám vaše vysoká škola nabízí a věnujte se každé praxi, která se vám naskytne. Mimochodem, velké plus při výběru pracovní pozice je studijní či pracovní pobyt v zahraničí, který vám zajistí jazykovou zdatnost.

Nenechávejte hledání práce na poslední chvíli

Už jste získali vytoužený diplom a před vaším jménem se honosí pár písmenek? Výborně! Teď je ale třeba neusnout na vavřínech – teď teprve nastává ta největší práce – a to je si tu práci najít. Nabídka pracovních míst vám napoví, v jakých oblastech je momentálně nedostatek pracovní síly. Nicméně, řešit zaměstnání až po skončení školy je prakticky sebedestruktivní, protože byste museli mít velké štěstí, kdybyste natrefili na vhodnou práci ihned. Nejlépe je se po něčem „poohlédnout“ již 6 měsíců před ukončení studia.