Side Turecko


Víte, kde je v Turecku Anatolie? A víte, kde je v Anatolii Side? Znáte osobně takzvanou Tureckou riviéru? Pakliže ano, myslím, že vám následující řádky neposkytnou více než potvrzení toho, co vám tam již bylo dopřáno prožít.Pokud však o těchto místech nic nevíte, vyražte na zájezd do Side.
Protože je škoda neznat některý z pozemských rájů. Z nádherných míst, mezi něž patří kupříkladu i ve v úvodu zmíněných končinách se nalézající Side, jedno z nejoblíbenějších středomořských turistických středisek Turecka.
Tedy místo hemžící se moderními hotely, skýtajícími turistům služby na úrovni, plážemi kolem moře, horami a antickými památkami. A samozřejmě nejen tímto. Žádné dávné malé přístavní a rybářské městečko, kde skonal nejlepší přítel člověka, jak bych slušnými slovy parafrázoval rčení, že tam chcíp pes. Naopak – moderní turisty hojně vyhledávané letovisko, jež zahraničním návštěvníkům splní leckteré přání, včetně možnosti navštívit proslulé turecké lázně.
Člověk se tu může dosyta vyčvachtat v mělkém a tudíž i pro děti vhodném moři, může tu vyrážet na výlety za nesčetnými pamětihodnostmi. Může tu dělat vše, co se mu uráčí a co se nepříčí dobrým mravům.
A když je to dobré pro četné turisty ze všech světových stran, není důvodu pochybovat – jistě i vy si zde přijdete na své. Samozřejmě budete-li chtít.