Skartace dokumentů – kdy si na to najmout firmu?


Ač se snažíte neskladovat zbytečně moc věcí, když děláte generální úklid, zjistíte, že je spousta věcí, které jste skladovali. Možná tehdy mělo smysl je doma mít, ale později? Spousta smluv, které už neplatí, papíry, kterým vypršela životnost, záruční listy a mnoho a mnoho věcí. Co s nimi dělat? Vyhodit je jen tak do koše nemůžete, protože v nich jsou často citlivé nebo důvěrné informace, které nechcete, aby si někdo možná mohl přečíst. Co však s nimi? Zahrajete si na skartovačku sami a pěkně trháte na menší a menší cáry papíru. Co však, když je toho víc?

Když je dokumentů hodně

Nastoupila jsem do firmy jako asistentka. Šéf mi už dopředu říkal, že jeho bývalá asistentka byla starší paní, která spoustu věcí neřešila a podle toho taky jeho kancelář vypadala. Neustále jsem něco hledala, nevěděla jsem, kde co je. Po měsíci zaškolování jsem toho měla plné kecky. Naštěstí bývalá asistentka odešla a já jsem navrhla šéfovi plán. Během dvou týdnů, co jede na dovolenou a kancelář nebude fungovat, já ji vyklidím a zařídím všechno tak, jak chci. Aby v tom byl řád. Mákla jsem si hezky, smlouvy třicet let staré, plno vytištěných zbytečných papírů, které nezničila, ještě staré diskety s daty, CD s nabídkami“ začíná své povídání Valerie.

Během dvou týdnů jsem, ale vše vytřídila, uklidila kancelář podle vlastních představ a všechno to, co mělo jít vyhodit, jsem pro jistotu nechala ve skladu. Bylo toho fakt hodně, asi dvacet plných beden. Asi nikdy nic nevyhodila. Když přišel šéf, pochválil mě a kývl na mou nabídku, že vše nepotřebné necháme skartovat profesionální firmou. Hledala jsem skartace dokumentů Praha na internetu a přemýšlela, kterou firmu zvolit. Nakonec mi padla do oka jedna, která se zabývala bezpečnou a k přírodě šetrnou, ekologickou skartací. Firma ekoskart.eu byla jasnou volbou. Vše si odvezli a já jsem měla v kanceláři uklizeno“ dodává.