Slušný člověk


U Hanákových doma se sešlo několik starých přátel. Tedy ne starých ve smyslu pokročilého věku, ale ve smyslu tom, že se kamarádili již odedávna. Klábosilo se od odpoledne až do pozdních večerních hodin, semlelo se páté přes deváté a nakonec došlo pochopitelně i na zážitky z dovolené.

A tu všichni užasli. Protože pan Hanák, do kterého by nikdy neřekli, že vytáhne paty z domu a vyrazí na delší dobu vstříc dálavám, najednou počal rozprávět a jeho sáhodlouhý monolog nebral konce. Vyprávěl o tom, jak si užil aktivní dovolenou. Kolik jenom zažil dobrodružství v překrásné dosti exotické přírodě, jak si dopřál levné ubytování u moře, jak mu dovolená umožnila poznat nejednu pamětihodnost.

Vyprávěl o kvalitních službách, jichž si dosyta dopřával, vyprávěl o safari, o výletech, o potápění se v průzračné vodě, ale i o zábavě v restauracích. Dokonce se smíchem zmínil i to, kterak si poprvé v životě vyzkoušel golf a jak dlouho pak on hledal míček a rodina jeho hledajícího míček.

Prostě při páně Hanákově vyprávění všichni s překvapením zmlkli. Ustrnuli v němém úžasu s otevřenými ústy.

A ještě více je následně udivilo to, že si pan Hanák dokonce v oněch krásných krajích jeden apartmán i koupil. Že prý se tam hodlá vracet a nebude přece bydlet u cizích, že?

Přátelé nechápali. A začali se o našeho vypravěče bát. Protože na to, aby si tohle mohl dopřát, podle jejich názoru nemohl mít peníze. To ovšem netušili, že na to, aby si pan Hanák koupil investiční nemovitost, nemusí mít miliony. Stačilo mu k tomu podstatně méně peněz a to i přesto, že si koupil kompletně zařízený apartmán v Bulharsku.

Tip: Prohlédněte si náš magazín o cestování.

,