Slyšeli jste o půjčkách pro zadlužené?


Dostat se do finančních potíží není ničím neobvyklým. Pokud člověk nemá dostatečnou finanční rezervu a ještě jej čeká nečekaný výdaj, nezbývá, než si peníze od někoho půjčit. Nechcete-li obtěžovat příbuzné ani žádat o půjčku v bance, můžete si na internetu vybrat některou nebankovní společnost. U některých z nich se v poslední době dokonce objevuje lákavé slůvko „zdarma“. Příkladem je půjčka pro zadlužené nebo půjčka bez registru a zástavy. Otázkou však je, zda jsou takové půjčky opravdu zadarmo.

Na místě je maximální obezřetnost

Pravdou je, že půjčky zdarma existují, protože vrátíte pouze tolik, kolik si půjčíte. Můžete si takto půjčit od 500 korun, ale také až třeba 80 tisíc korun. Háček je v tom, že v těchto případech si od nebankovních domů mohou „zdarma“ půjčit pouze noví klienti, kteří si u konkrétního poskytovatele půjčují poprvé. Budete-li splácet řádně a včas, můžete v případě potřeby požádat o další půjčku, ta však již nebude „zdarma“. Pokud někdo nemá s půjčováním peněz moc zkušeností, měl by být obezřetný, jelikož některé inzerované půjčky totiž vůbec zdarma nejsou. Oblíbenou, ovšem pro některé neznámou, půjčkou je půjčka na směnku. O té doporučujeme dočíst si více informací.

Jak to tedy je?

Jde o to, že i půjčky „zdarma“ se musí splatit, ať už najednou, nebo ve splátkách. Vždy hledejte nejdůležitější podmínku, kterou je splatnost a především KDY musíte peníze vrátit. Datum splatnosti je alfou a omegou takové půjčky. Většinou bývá doba splatnosti velmi krátká a nesplácení pak přijde dlužníka draho. U nabízených půjček „zdarma“ bývá splatnost v rozsahu od několika dnů až týdnů, nejdéle pak do čtyř měsíců. Za nedodržení splatnosti hrozí penalizace, vysoké úročení nesplacené částky a další sankce za vymáhání pohledávky. Učinit správné rozhodnutí o půjčce bývá někdy obtížné, ale pomoci vám může Navigatoruveru.cz.

Rychlá půjčka pro zadlužené

V současnosti ji poskytují pouze nebankovní organizace. Banky totiž nahlížejí do registru dlužníků, takže zadluženému půjčku zamítnou. Za nejrizikovější půjčku na českém trhu je považována okamžitá půjčka pro zadlužené, kteří jsou navíc v exekuci. Půjčka pro zadlužené bývá nabízena jen výjimečně jako alternativa při zamítnutí bankou, nebo o ni žádají lidé s již existujícím úvěrem. Žadatel by si měl pozorně přečíst obchodní podmínky, jelikož s takovou půjčkou se pravděpodobně pojí velmi vysoké poplatky a úroky.

Půjčka bez registru a zástavy

Jedná se o oblíbený typ rychlých půjček poskytovaných výhradně nebankovními subjekty a obvykle do několika hodin po podání žádosti. Přitom dle novely zákona o spotřebitelském úvěru jsou všechny bankovní i nebankovní společnosti povinné ověřovat registry dlužníků u žadatelů o půjčku.