Když pojedete zítra ráno do práce, všimněte si, kolik vašich spoluobčanů už má na své střeše takzvanou fotovoltaickou elektrárnu čili solární panely. Nemáte zájem od nich také investovat? Jedná se o vynález, který má celou řadu výhod. Navíc se jedná o nejrychleji rostoucí zdroj energie.

Solární panely letos oslavily své pětašedesáté narozeniny, během kterých si řada firem zmapovala, jak s nimi šel čas. Věděli jste, že dříve se solární panely používaly hlavně v kosmonautice? Pokud se nepoužívaly v kosmonautice, byly používány v místech, kudy nevedla žádná elektrárenská síť. A nyní sídlí na nejedné střeše, kde vyrábí svou vlastní elektřinu.

Solární panely jako symbol úspěchu moderní energetiky

Odborníci se shodují na tom, že solární panely jsou rozhodně úspěchem moderní energetiky. Jak již bylo zmíněno, jedná se o jeden z nejrychleji rostoucích zdrojů energie. Jenom na konci loňského roku bylo nainstalováno přes 500 gigawattů solárních elektráren, a to už je, co říct.

I když solární panely zaznamenávají ve světě úspěch, v Česku je stále více lidí, kteří preferují elektřinu vyrobenou z uhlí. Statistiky říkají, že ročně české domácnosti spálí přes jednu a půl tuny uhlí.

Buďte šetrnější k životnímu prostředí

Odborníci, a hlavně bojovníci za životní prostředí však apelují na Čechy, aby se více zajímali o životní prostředí a investovali raději do solárních panelů. Právě ty vyrábí elektřinu, aniž by nějak negativně ovlivňovaly nebo působily na životní prostřední, k životnímu prostředí jsou ohleduplné.

Navíc se podotýká to, že dnes je možné získat dotaci na solární panely z dotačního programu Nová zelená úsporám, který už nějakou dobu funguje a existuje. Tento dotační program může člověku přinést příspěvek ve výši až několik desítek tisíc korun. Pořizovací cena solárních panelů, které ušetří hromadu energií, tak nebude tak závratná.

V případě, že jste se rozhodli investovat do solárních panelů, obraťte se na firmu Solidsun, která vše navrhne, vyřídí a namontuje.