Solné lampy: Jaké jsou jejich výhody?


Himalájské solné lampy jsou dekorativní světla, která si můžete koupit pro svůj domov. Jsou vyřezávány z růžové himálajské soli a věří se, že mají různé pozitivní zdravotní přínosy. Zastánci solných lamp ve skutečnosti tvrdí, že mohou vyčistit vzduch ve vaší domácnosti, zklidnit alergie, zlepšit vaši náladu a pomoci vám spát.

Co jsou solné lampy a proč je lidé používají?

Solné lampy se vyrábějí umístěním žárovky do velkých kusů růžové himálajské soli. Mají výrazný vzhled a při osvětlení vyzařují růžovou záři.

Skutečné solné lampy přírodní jsou vyrobeny ze soli sklizené v solném dolu Khewra v Pákistánu.

Sůl pocházející z této oblasti je milióny let stará, a ačkoli je velmi podobná stolní soli, malé množství minerálů, které obsahuje, jí dodávají růžovou barvu.

Mnoho lidí se rozhodne koupit solné lampy jednoduše proto, že se jim líbí, jak vypadají a užívají si atmosféru, kterou růžové světlo vytváří v jejich domovech. Mezitím ostatní považují předpokládané zdravotní přínosy za lákavé.

Jak solné lampy fungují?

Solné lampy a solné svícny jsou údajně prospěšné pro zdraví, protože jsou „přírodní ionizátory“, což znamená, že mění elektrický náboj cirkulujícího vzduchu.

Ionty jsou sloučeniny, které nesou náboj, protože mají nevyvážený počet protonů nebo elektronů.

Vyrábí se přirozeně ve vzduchu, když dojde ke změnám v atmosféře. Například vodopády, vlny, bouře, přírodní radioaktivita a teplo vytvářejí vzduchové ionty. Mohou být také uměle vytvořeny komerčně vyráběnými ionizátory vzduchu.

Doporučuje se, aby solné lampy mohly vytvářet ionty přitahováním částic vody, které se odpařují jako solný roztok, když se zahřívají lampou, a vytvářely většinou záporné ionty.

Velký výběr

Na webu magieprirody.cz objevíte nejen velký výběr solných lamp a solných svícnů, ale mnoho dalších produktů, které jsou v harmonii s přírodou, například yoni vajíčko, náhrdelníky, náramky, minerály a další solné produkty.