Správný druh stínění dokáže vykouzlit světelný komfort i zútulnit domácnost


Stínění je nejen možností, jak ve vaší domácnosti regulovat přísun slunečního svitu, ale také prvkem, který může interiér zútulnit, přinést větší dávku soukromí a doladit design daného interiéru. Vždy totiž záleží na tom, jaký druh stínění si zvolíte.

Základní druhy

Základní dělení stínění je na typ interiérového stínění a exteriérového stínění. Mezi interiérové druhy stínění patří horizontální, vertikální žaluzie a plisé žaluzie, ale i látkové a římské rolety a japonské stěny. Exteriérové typy stínění představují venkovní žaluzie, rolety, markýzy, pergoly, popřípadě stínění zimních zahrad. Samozřejmě že každý typ stínění vám přináší trochu jiné výhody, navíc se každý typ hodí do trochu jiného interiéru či exteriéru.

Levně a efektivně

Pokud hledáte levnější druh stínění, který bude lehce ovladatelný, funkční a odolný, jsou pro vás skvělou volbou právě horizontální žaluzie. Jsou univerzální i designové a efektivně regulují přístup světla do vaší domácnosti, podobně jako zraky kolemjdoucích. Díky nim bude váš domov útulnější a poskytne vám větší dávku soukromí. Zvolit však můžete i možnost vertikálních žaluzií, které mohou být opatřeny i potiskem dle vašeho přání.

Designový doplněk

Hledáte-li originálnější formu interiérového stínění, popřemýšlejte nad možností pořízení tzv. plisé žaluzií. Jedná se o skládané látkové žaluzie, které mohou být vyhotoveny v nejrůznějších druzích barev a typů plisované látky s různým stupněm propustnosti světla. Zajímavým řešením stínění se mohou stát i moderní látkové rolety či římské rolety z vysoce kvalitních látek. Jedná se o elegantní doplněk do každého interiéru. A aby toho nebylo málo, pořídit si můžete i japonskou stěnu, která je tvořena jednotlivými látkovými panely.