Teroristka


Na letišti vypukl poprask. A nebylo vůbec divu. Protože tu neplánovaně nouzově přistálo letadlo mířící někam docela jinam a strážci pořádku v hojném počtu z něj právě vyváděli spoutanou ženu.

Ženu, o níž se vzápětí rozkřiklo, proč že byla zadržena. Byla prý totiž podezřelá z přípravy teroristického útoku na palubě tohoto stroje. K ničemu závažnému tam již nestačilo dojít, naštěstí, přesto to však veškerou cestující veřejnost i zaměstnance letiště a aerolinek zneklidnilo. Protože teroristu tady ještě nikdy neměli. Až nyní. A teroristkou byla překvapivě osoba ženského pohlaví, navíc dokonce taková, do níž by to nikdo na první pohled neřekl.

Ale bylo prý tomu vskutku tak. Právě proto letoun ohlásil mayday a neplánovaně přistál. Aby se zabránilo nejhoršímu.

A než se kdo nadál, byla této zvěsti plná média. Na obrazovkách televizních přijímačů se objevovaly mimořádné vstupy, v lokálním rozhlase se nemluvilo skoro o ničem jiném a noviny odstraňovaly články chystané na své titulní stránky, aby se udělal prostor pro informace, jež jsou tak unikátními. A co kolovalo mezi lidmi, o tom se zmiňovat netřeba. Jedna teorie střídala druhou, bylo tu tolik informací ze zaručeně dobře informovaných zdrojů, jimiž byly převážně místní pavlačové drbny.

Prostě tu kdekdo žasnul. Taková událost! Událost, jenž nemohla nemít následky. Protože na základě uvedených informací zahájily svou činnost všechny příslušné bezpečnostní složky, od letištní kontroly až po tajné služby a americké výzvědné služby. Bylo třeba zjistit, kdo uvedená teroristka byla, s kým byla ve spojení a co a jak měla v úmyslu ke svému zločinu použít. Odpovědné osoby slibovaly okamžité prošetření a nápravu a ti nejodpovědnější už počínali vyklízet své kanceláře, očekávaje brzké propuštění.

Ovšem nakonec nikdo potrestán nebyl. Ba dokonce i teroristku samotnou k překvapení všech propustili z vazby.

Protože nakonec vyšlo najevo nedorozumění. Letadlo sice přistálo z důvodu ohrožení, ona v tom však byla téměř nevinně. Jejím jediným proviněním bylo totiž to, že přivlekla na palubu svého manžela…

Který představoval potenciální problémy, protože byl jako puma.

,