Ačkoliv žijeme v době, kdy se zaměstnavatelé předhánějí v nabízení stále více lukrativních benefitů, výší platu a mnoho dalšího, pracuje stále mnoho lidí v zaměstnáních, kde se jim nelíbí, nejsou adekvátně ohodnoceni za svou práci nebo se necítí dobře v kolektivu. Důvodů k nespokojenosti se svou prací je hodně a velké procento lidí nenajde odvahu nebo nemá ten správný impuls k hledání nové, lepší práce. Častým důvodem je také lenost nebo strach riskovat. Udělejte svůj život lepším s prací, která vás bude bavit a naplňovat. Způsobů, jak se začít poohlížet po novém zaměstnání existuje hned několik.

Sledování stránek Úřadu práce

Na webových stránkách Úřadu práce naleznete mnoho nabídek různých velkých firem i malých živnostníků, ale také státních podniků.

Registrace na pracovním portále

Pracovní portály, jakým je také Abecedaprace.cz, mají v nabídce mnoho pracovních míst, která nemusíte nijak složitě vyhledávat. Součástí portálu je jednoduchý filtr do kterého zadáte své požadavky na zaměstnavatele a jejich inzerce práce, například vzdálenost potencionálního pracoviště od bydliště, výši požadovaného platu, vzdělání, směnnost, práce o víkendech, možnost dalšího růstu i práce v kolektivu. Vyfiltrované nabídky budou přesně podle vašich očekávání a vám již jen stačí posílat životopisy, přes pracovní portál, který to umožňuje.

Pro zaměstnavatele je také možnost inzerce práce zdarma a i oni mohou zadat své požadavky na potencionální zaměstnance – výši vzdělání, potřebné kvalifikace, znalost cizího jazyka nebo ovládat práci na počítači.

Obcházení společností

Je pravdou, že ve 21. století má drtivá většina firem své webové stránky a upřednostňují zasílání životopisů elektronickou cestou, přesto existují malé firmy, které se spoléhají jen sebe a internet nevyužívají. Není na škodu pár životopisů vytisknout a obejít malé firmy, ve kterých by se vám líbilo pracovat.