Pokud nevíte, kam letos na dovolenou, zkuste něco úplně jiného. Neklidná mezinárodní situace, hrozba teroristických útoků dokonce i v oblíbených evropských turistických destinacích, nekonečné zástupy migrantů, to vše zrovna nepřispívá ke klidu a odpočinku.

Ideálním řešením je pobyt v některých českých lázních, kde na všechny trable všedního života dokonale zapomenete.

Budete si užívat klidu, pohody a personál lázeňských domů či hotelů vás bude doslova hýčkat. Samozřejmě nemusíte trpět nějakými zdravotními neduhy, ale prostě si vychutnáte báječný klid a budete relaxovat podle svých představ. Možností k takovémuto kouzelnému pobytu je v Čechách spousta, ale pět z nich je skutečně na té nejvyšší úrovni.

Mariánské Lázně

Mariánky jsou pověstné svými krásnými parky, romantickými kolonádami a krásnou okolní přírodou, kterou tvoří Slavkovský les. Můžete si zde užívat lázeňské procedury a pitné kúry a také relaxovat při koncertech, v divadle, kině, nebo muzeu. Milovníci aktivního pohybu mohou využít zdejšího golfového hřiště nebo se vydat pěšky či na kole po krásném okolí.

Františkovy Lázně

Svým charakterem si Františkovy Lázně zachovávají atmosféru minulých časů. Ke klidné relaxaci přispívají i okolní lesoparky nebo nová cyklostezka, po které se můžete vydat podél Ohře až do Karlových Var. Dovolená zde nabízí kromě lázeňských procedur také výlety, například na blízký hrad Vildštejn nebo k rekreačnímu rybníku Amerika, kam vás dopraví i lázeňský minivláček.

Poděbrady

Typické poklidné lázeňské městečko má přednost ve výborné dopravní dostupnosti. Sice tu nevyvěrají prameny, ale zdejší vrty nabízejí minerální vody bohaté na oxid uhličitý, který má příznivé léčebné účinky. Ubytovat se zde můžete v luxusních hotelech i ve skromnějších penzionech. Pobyt si můžete zpestřit procházkami v přírodních parcích, projížďkami na výletních lodích po Labi nebo vyjížďkami na kole po rovinatých cyklostezkách.

Luhačovice

Na druhém konci republiky najdete věhlasné Luhačovické lázně, které leží v lesnatém údolí uprostřed Bílých Karpat. Několik léčivých pramenů, poklidná atmosféra a zejména nádherná příroda činí z Luhačovic jedny z nejkrásnějších lázní nejen v ČR. Zdejší klimatické podmínky a přírodní léčivé vody jsou skvělou příležitostí nejen k léčení, ale také k úžasné relaxaci. Pokud k tomu přiřadíte možnost procházek a pěších túr po pěšinách v chráněném území, je to ideální kombinace, které se nevyrovná ani pobyt u moře.

Lázně Bohdaneč

Bohdaneč najdete kousek od Pardubic v zadumané polabské krajině. Je to oáza klidu a relaxace, jako stvořená po odpočinkovou dovolenou. Na běžné denní starosti zapomenete při procházce po naučné stezce Gočárův okruh, určené pro nenáročné turisty. Na 5 kilometrech městem a okolím prakticky po rovině se můžete kochat u pavilonu Gočár, u Kuttnerovy kapličky, slunečních hodin a dalších zajímavostí. Výhodou Lázní Bohdaneč je možnost výběru lázeňských procedur zaměřených na pohybové ústrojí, nebo zvolit některý z odpočinkových programů.

Tip: Prohlédněte si náš magazín o zvířatech