Trápí vás oslabená imunita? Zjistěte, jak ji opět posílit


Oslabená imunita může čas od času potkat každého z nás. Nejen v současné době se ji proto vyplatí posilovat a správně pečovat o své zdraví. Jak na to? Máme pro vás několik tipů a doporučení.

Co přesně je imunita

Jako imunita se označuje schopnost těla bránit své vnitřní prostředí před možným napadením čímkoliv, co by jej mohlo určitým způsobem poškodit. Jednat se přitom může jak o viry a bakterie, tak i nadměrný chlad nebo naopak horko. A imunitě neprospívají ani negativní myšlenky.

Jak konkrétně se oslabená imunita projevuje?

Projevy oslabené imunity bývají zpočátku poměrně nenápadné. Vše může začít nějakou virózou, lehkým průjmem nebo třeba nevolností od žaludku. Postupem času si přitom člověk na tento diskomfort zvykne a začne jej považovat za normální.

Stav v našem organizmu se však stále zhoršuje a my se uvnitř sebe samých cítíme špatně. Podepíše se to i na na naší náladě. Začneme být uzavření, negativní a především zesláblí. Takové negativní psychické nastavení se přitom postupem času může podepsat i na blokaci funkcí našich vnitřních orgánů.

TIP: Léčba akupunkturou vám může pomoct ve vašem těle vypouštět nejrůznější škodliviny. 

Co naší imunitě rozhodně nepomáhá

Faktorů, které způsobují oslabenou imunitu, je rozhodně mnoho. V prvé řadě se může jednat například o převládající negativní životní postoj. Možná i vy máte tendenci říkat, že na vás nezáleží. A že toužíte hlavně po tom, aby byli spokojení všichni ostatní.

Dalším faktorem může být soustředění člověka na samá negativa. V takovém případě se naše vnitřní prostředí dostává do zbytečného napětí a fyziologické procesy v našem těle se zpomalují. 

Mezi další negativní faktory lze rozhodně zařadit špatnou stravu a životosprávu jako takovou. 

Na imunitě je potřeba pracovat

Naši imunitu je nutné vhodně podporovat a neustále na ni pracovat. Začít můžete třeba tím, že se plně zaměříte na své sny, které chcete uskutečnit. Věnujte se činnostem, které vás baví a které vás opravdu naplňují. 

Zároveň se ve všem snažte najít hlavně to pozitivní. A myslete na to, abyste dávali svobodu sobě i ostatním. Jezte pravidelně a kvalitně. A na podzim a v zimě dávejte přednost teplé stravě. Uvidíte, že se vám vaše tělo odvděčí. 

Více informací ze světa zdraví a zdravého životního stylu najdete na www.netradicni-medicina.cz.