Pokud vlastníte dům, zajisté si přejete, aby vydržel po několik generací a také aby si zachoval svůj původní vzhled. To se často nestane z toho důvodu, že působí živel, který dokáže narušit nejen vzhled domu, ale také jeho strukturu a statiku. Jde o vodu, která umí prostupovat doslova celým domem. Pokud jste na místě, kde je vlhká půda, pravděpodobně u vás dochází ke vzlínání vlhkosti přes jednotlivé zdi. Tato vlhkost je nebezpečná a možná jste ji už zaznamenali. Nenechte zbytečně poničit svou nemovitost a zastavte vzlínání vlhkosti dokud je ještě čas. Tento proces jde provést velmi účinně a nemusí pro vás znamenat žádné velké výdaje. 

Vsaďte na krémovou injektáž zdiva 

Krémová injektáž zdiva je jednou z nejmodernějších a nejsnadnějších možností, jak vzlínání vlhkosti zastavit. Používá se k tomu Systém AquaStop Cream®. K jeho provedení se nemusíte obracet na profesionální firmy, ale můžete ho provést snadno svépomocí. Dříve se vlhkost zastavovala především podřezáním zdiva, ale to je velmi nešetrná metoda, která je navíc neuvěřitelně pracná a ne každému se do ní chce. 

Krémová, či také chemická injektáž zdiva je mnohem šetrnější. Zdi se nemusí podřezávat, ale pouze se navrtají. Navrtání probíhá u nepodsklepených domů nad úrovní podlahy a může být provedeno z exteriéru i interiéru. Vytvoří se v jedné rovině otvory, které od sebe nebudou vzdálené více než 12 centimetrů a nebudou skrz, ale zanechají zhruba 2 – 4 centimetry rezervu. Vrtá se do spár, ale v případě, že zdivo je vystavěné bez průběžných spár, vrtá se ve vodorovné linii.

Průnik přes spáry je však nejjednodušší a také při něm dojde k rychlejšímu proniknutí krémovité směsi do zdiva. Jakmile se otvory vytvoří a aplikuje se injektážní krém, postupně pronikne do kapilárního systému ve zdivu a vytvoří souvislou voděodolnou clonu, přes kterou se vlhkost nedostane. Už se tedy nestane, že by byly vaše stěny vlhké, protože k nim vlhkost nepronikne.