Vstoupit do světa podnikání vyžaduje pěknou dávku trpělivosti a vytrvalosti. Člověk si musí uvědomit, že nikdy nic nevyroste za jeden den – u velkých byznysů to platí dvojnásob. Nevybudujete velkou značku během noci, tak to zkrátka nefunguje. Dokonce i v případě franchisingu, kdy si odkoupíte licenci a otevřete franšízovou pobočku se nedočkáte vysokých obratů během jednoho jediného dne, i když značku lidé moc dobře znají a pravidelně ji navštěvují. Jelikož zisky nepřijdou hned, musíte mít počáteční kapitál dostatečně velký.

Mít počáteční kapitál – to je velmi důležité. Zejména v začátcích podnikání je kapitál nepostradatelný, investovat se musí do řady věcí. V případě franšízy Extéria Market investujete do licenčních smluv, v případě rozjezdu vlastního podnikání investujete do nákupu produktů nebo do reklamy, která vás odliší od konkurence a která vás mezi konkurencí dostatečně zviditelní.

Pokud vám nějaké peníze z počátku podnikání pochyběly, nabízí se otázka, jak své podnikání financovat. Způsobů je vícero.

Půjčka od rodiny, přátel

Nabízí se možnost půjčit si potřebné peníze od rodiny nebo přátel. V tomto případě však není zcela jisté, jestli vám peníze budou půjčeny. Rodina nebo přátelé se kvůli půjčce mohou dostat do tíživé finanční situace, raději je tomu nevystavujte a zkuste svůj byznys zafinancovat jinak.

Půjčka od banky

Podnikatelé mohou využít takzvaných podnikatelských půjček, které jim jsou nabízeny. Podnikatelské půjčky jsou velice atraktivní, jsou často záchranou nejednomu podnikateli. V současné době stále více bank nabízí podnikatelské úvěry, ovšem jsou často ohraničeny mnohými podmínkami. Než tedy o konkrétní půjčku požádáte, raději se informujte o tom, jaké jsou podmínky půjčky, jaké jsou poplatky či podobně.

Investor

Další možností je sehnat si investora. Abyste ho však sehnali, potřebujete mít skvěle vypracovaný podnikatelský záměr. Přes to nejede vlak. Bez podnikatelského záměru nad vámi investoři jen mávnou rukou. Potřebují vědět, kam s podnikem směřujete, jaké jsou vaše vize a cíle, vaše plány.