Tuning motoru je ideální cesta k vyššímu výkonu vozu


Kdo by nechtěl, aby jeho vozidlo bylo co nejvýkonnější a zároveň také úsporné co do spotřeby pohonných hmot. Toto cíle lze dosáhnout zvýšením výkonu motoru, které se provádí tzv. chiptuningem.

Nejedná se o žádný amatérský zásah, ale o skutečně profesionální úkon, který provádí společnost Legální Chiptuning ve své provozovně v Praze Lahovicích. Ve variantě ATEST můžete získat úpravu motoru svého automobilu, která je naprosto legální. Společnost získala úřední schválení této metody od Ministerstva dopravy ČR a má legální status kdekoliv na světě. Nedílnou součástí chiptuningu je oficiální zápis do vašeho technického průkazu.

Co je chiptuning

V principu se jedná o úpravu softwaru řídící jednotky motoru, jejímž cílem je zlepšení točivého momentu a zvýšení výkonu motoru. Souběžným výsledkem této úpravy je snížení spotřeby pohonných hmot, a to v ideálním případě až o 15 procent v porovnání s původním stavem. Konečným efektem, který chip tuning přináší, je výrazné zlepšení dynamiky vozidla.

Jak se chiptuning provádí

Tato metoda je založena na dodržení odborného postupu a využití nejmodernější technologie. To je zárukou zachování životnosti motoru i jeho příslušenství. Nezhorší se ani úroveň emisí, které budou dál odpovídat normám platným v ČR i na území ostatních členských zemí EU.

Než se přikročí k samotnému chiptuningu, je nutné nejprve změřit výkon motoru na speciální válcové brzdě. Součástí měření je zjištění stavu motoru, jelikož případně odhalené závady se musí bezchybně odstranit.

Co obdrží zákazník

Vlastník vozidla, ať se jedná o fyzickou či právnickou osobu, obdrží výsledek měření v podobě protokolu. Ten obsahuje všechny parametry zaznamenané v přehledných grafech. Tento protokol slouží klientovi jako dokument, podle kterého lze hodnoty motoru kdykoliv vrátit na původní stav. Například se může vyskytnout závada na vozidle v záruční době. Pak není problém uvést motor do původního stavu a po odstranění závady opětovně provést tuning motoru.