Úklidová firma


V posledních letech vzrostl počet společností poskytujících úklid domácností a jiných objektů, jejíž služby jsou stále populárnější. Navzdory skutečnosti, že takové firmy existují v některých zemích již několik desetiletí, u nás jsou poměrně mladšího data. Mnoho lidí také moc velkou důvěru v tyto společnosti nemá a tak raději úmorně úklid domácnosti zajišťují sami. Úkolem takových úklidových firem ale není vnucovat někomu svou práci, ale pomoci udělat s našeho domova čistý a svěží domov, a přitom se dále věnovat práci nebo rodině.

Co od takovéto úklidové firmy můžeme očekávat?

Profesionálním čištěním se rozumí nejen čištění povrchů, stírání prachu, ale i plnohodnotná činnost zaměřená na péči o koberce, nábytek, kancelářské vybavení atd. Pokud chceme, aby zasedací místnost naší kanceláře vyprodukovala na klienty pouze pozitivní dojmy, nemůžeme se bez pomoci odborníků na úklid obejít.

Navíc tyto firmy mají k dispozici moderní a speciální stroje na čištění a zametání podlah, stroje na mytí a broušení podlahy, speciální vysavače pro suché a mokré čištění, parní čističe a podobně. V oblasti čištění také využívají speciální prostředky domácí chemie, které se v maloobchodním prodeji často nenacházejí. Další výhodou ve prospěch výběru úklidových firem je, že mnohé nabízejí širokou škálu služeb, včetně čištění koberců, nábytku, mytí oken, podlah atd.

Obavy jsou zbytečné

Samozřejmě, že se najdou takoví jedinci, kteří práci těchto firem a jejich zaměstnanců zbytečně hatí. Zaměstnanci jsou pečlivě vybíráni a vyškoleni, jsou seznámeni se všemi bezpečnostními předpisy a také vědí, jak používat speciální vybavení, detergenty, umí rychleji dosáhnout kvalitních výsledků. Specializovaná úklidová firma poskytuje záruku za nabízené služby a je plně zodpovědná za jednání svých zaměstnanců.

Nabízené služby

Úklidové společnosti nabízejí spolupráci na základě dočasné nebo trvalé služby. Můžeme si objednat každodenní službu nebo vypracovat trvalou smlouvu, ve které je uvedena určitá četnost úklidu – v tomto případě úklidové firmy nabízejí klientům individuální přístup a týká se to také ceny.

Výhodami úklidových firem je především úspora našeho času, ale také naší námahy. Vše je prakticky v naší režii, zadáme úkoly, které je třeba provést a pak už jen můžeme čekat na výsledek. Mezi klasické úklidy domácností patří zejména:

  • praní, žehlení prádla a jiných textílií
  • mokré i hloubkové čištění čalounění, koberců
  • mytí oken, parní čištění
  • stírání prachu, leštění nábytku
  • luxování, vytírání, mytí nádobí
  • kompletní úklid kuchyně a koupelny aj.

Spolehlivá úklidová firma

Vzhledem k vysoké konkurenci je velmi obtížné vybrat si spolehlivou společnost, které můžeme důvěřovat. Před samotným výběrem firmy bychom měli trochu nastudovat historii společnosti, seznámit se s jejími zkušenostmi, zjistit kvalifikaci personálu a dostupnost potřebného vybavení pro čištění, sadu spotřebního materiálu. Neméně důležitá je úroveň a pověst zainteresované organizace, podmínky spolupráce, dostupnost slev pro stálé zákazníky.