Vinylové podlahy nebo raději masivní parkety?

Pokládka vinylové podlahy

Každý dům či byt, ale i komerční budovy potřebují dokonalou, protože jde o nejzatíženější část domu. Je třeba vybrat podlahu přesně podle požadavků každého majitele, ale také podle účelu. Na trhu dnes existuje mnoh možností, které nabízejí různé materiály pro pokládku podlahy. Může to být klasická masivní dřevěná podlaha, laminát nebo i vinyl. Rozdíl mezi některými z nich je rozepsán v tomto článku.

Vinyl

Vinylová podlaha je podlaha na bázi PVC s vícevrstvou strukturou. Každá vrstva slouží svému účelu a základna je z PVC. Účelem této vrstvy je zajistit pevnost povlaku. Výrobky z PVC jsou vážnou konkurencí pro ostatní dokončovací materiály, jakými jsou především parkety, laminát, linoleum a keramické dlaždice.

Jaké jsou výhody vinylových podlah

Vinylové podlahy jsou odolný, krásný, odolný proti opotřebení a odolný materiál. Dekorativní vrstva, která je vrstvou vrchní, má mnoho podob a na trhu so člověk může pořídit třeba imitaci dřeva, kamene, korku a podobně. Vinylové podlahy jsou skvělou alternativou k jiným podlahovým materiálům. Jedná se o moderní povlak s vícevrstvou strukturou, který je voděodolný, snadno se instaluje a má dlouhou životnost. Základní vrstvou je směs PVC, která poskytuje podlaze pružnost, pevnost a dokonalost. Velkou váhodou těchto podlah je velká odolnost proti vlhkosti.

Kde všude je možné vinylové podlahy pokládat

Prakticky všude, zde je nabídka neomezená a tak jsou vinylové podlahy pokládány například hojně v koupelnách, kuchyních, halách ale i v obývacích částech domu, v halách, ve zdravotnických zařízeních, ve školách a na úřadech. Vzhledem k tomu, že se na trhu může člověk setkatse širokou nabídkou nejrůznějších barev a disignu, může vzniknout dokonalá podlaha v podobě imitace dřeva nebo přírodního kamene.

Masivní parketové podlahy

I tyto podlahy se těší velké oblibě. Jsou to jedny z nejpevnějších podlah vůbec a lidé se snimi mohou setkat zejména ve starších domech a bytech. Mnohdy majitelé ani netuší, že pod kobercem ukrývají právě takovou pevnou podlahu, která i když je zašedlá, je pořád ještě vhodná pro dokonalý interiér, protože se tyto podlahy dají dobře zrenovovat. Mnohdy dokonce i dvakrát. Parkety mají dokonalou strukturu dřeva, která se nebá ničím nahradit a tak je tato podlaha vhodná zejména do obývacích pokojů a ložnic, ale i do velkých hal, kde bývají tyto podlahy dominantou místnosti.

V čem jsou tyto podlahy výjimečné

Vzhledem k tomu, že jsou masivní dřevěné podlahy dokonalým designem pro každý byt, jsou stále oblíbené. Pokládka takových podlah by měla být svěřena odborníkům, stejně tak i její renovace, protože laická neodbornost by byla daleko horší pro parketovou podlahu.

Vlastnosti takových podlah jsou také vynikající. Je sice pravda, že není vhodná do kuchyně a koupelny, ale má výborné tepelně izolační vlastnosti a tak je vítána v obývacích pokojích nebo dokonce i v dětském pokoji. Je pevná a odolná, má skvělou strukturu a je vhodná dokonce i pro alergiky.