Vinylové podlahy neztratily ani po letech svoje kouzlo


Rekonstrukce podlahy je jednou z nejčastějších úprav, které se v interiéru dělají. Je důležité, aby se lidé cítili v interiéru příjemně a aby se jim zde také dobře chodilo po podlaze. Existuje více možností, jaké podlahy zvolit, ale ne každá je cenově přijatelná a má potřebné výhody. Mezi oblíbenou volbu patří vinylové podlahy, tento druh podlah je na trhu už desítky let a získal si pověst podlah, které vydrží prakticky vše. Dříve ovšem nebyl takový výběr, jako je nyní. Technologie výroby se neustále zlepšuje a současné vinylové podlahy jsou ještě vyspělejší, než byly dříve.

Výhody vinylových podlah

Vinylové podlahy znáte možná více pod pojmem PVC podlahy, jde o zkratku materiálu, ze kterého se vyrábí – polyvinylchlorid. Tyto podlahy jsou neuvěřitelně odolné, vydrží vše, od nárazů až po polití nebo poškrábání. Po těchto podlahách se skvěle chodí, chůze je tichá a příjemná. O vinylové podlahy není potřeba nijak pečovat a co se týče údržby, když je podlaha špinavá, stačí ji setřít hadrem. Jelikož jsou antibakteriální, jsou vhodné i pro děti.

Vinylové podlahy jsou vhodné i pro nejmodernější interiéry a to zejména díky tomu, že se nabízí ve stovkách provedení a dokáží imitovat prakticky jakýkoliv povrch, od parket až o dlažbu, betonovou podahu a mnoho dalšího. Pokud chcete vidět široký výběr, shlédněte podlahy od Floor experts. Tyto podlahové krytiny jsou cenově velmi výhodné a jejich pokládka není náročná. Vinylové podlahy se pokládají tak, že se nalepí na stávající podklad. Pokud aktuální podklad není rovný, použije se vyrovnávací směs.

Pokud vybíráte podlahu do interiéru a jste z velkého množství druhů podlah zmatení, s vinylovou podlahou nikdy nešlápnete vedle. Jde o osvědčenou krytinu, která skvěle vypadá a máte s ní záruku, že vám bude mnoho let spolehlivě sloužit. Vždy se vyplatí zvolit řešení, které je nejen vzhledné, ale i praktické.