Někomu je štíhlá postava dána od přírody, někdo si svoji váhu musí hlídat a někdo neustále zkouší “zaručeně funkční diety”, po kterých následuje jo jo efekt a kila jsou opět zpět a někdy i něco navíc. Pokud chcete zredukovat svoje nadbytečné kilogramy, vyzkoušejte způsob stravování, který se nazývá ketodieta nebo také dieta proteinová či bílkovinová nebo cyklická ketogenní. Její výhoda spočívá v tom, že redukce hmotnosti probíhá na úkor zásob tuku, přičemž svalová hmota zůstává zachována

Jak funguje ketodieta?

Během této metody hubnutí se tělo dostává do stavu, který se nazývá ketóza. Ta nastává v případě, že tělu pravidelně dodáváme ve stravě dostatek bílkovin (proteinů) a snižujeme na minimum sacharidy a tuky. Díky štěpení tukové tkáně se vytvářejí látky, které nahrazují sacharidy, jež jsou prvotním zdrojem energie, kterou člověk potřebuje pro správné fungování.

Díky tomu ubývá tuk nejen podkožní, ale i útrobní, který se nachází okolo orgánů. Také se snižuje hladina cholesterolu a nižší je i produkce inzulinu, který je příčinou chuti na sladké. Výhodu ketózy je, že nemáte hlad, nadbytečné chutě a tudíž ani špatnou náladu.

Pokud chcete, aby byla ketodieta účinná, je potřeba dodržovat nejen vhodnou skladbu jídelníčku, ale také pitný režim a především pravidelnost stravy.

Nyní si asi povzdechnete, že na jejich přípravu vám chybí nejen zkušenosti, ale i čas. To však vůbec nevadí, neboť je vám k dispozici výživový poradce a dokonce si i jídla či produkty pro jejich snadnou a rychlou přípravu můžete objednat. To vše naleznete na portálu www.itsmylife.cz. Společnost It‘s my life je rize česká. Nabízí produkty bez konzervantů a sladidel, spolupracuje s lékaři a pomáhá vám snižovat riziko výskytu zdravotních obtíží. Můžete si zde objednat celou řadu dietních programů. Velmi výhodný je i balíček připravený pro ochutnávku produktů.