Víte, jak se počítá odškodnění ztížení společenského uplatnění?


I v práci se nám nešťastnou náhodou může přihodit úraz. Někdy jeho následkem vznikne pouze lehké zranění, jindy se bohužel zaměstnanec bude potýkat s trvalými následky. Víte, jak funguje odškodnění ztížení společenského uplatnění?

Co znamená ztížení společenského uplatnění

Ztížení společenského uplatnění můžeme zjednodušeně označit také jako odškodnění trvalých následků, které vznikly v důsledku pracovního úrazu zaměstnance.

Jak na výpočet odškodnění

Při výpočtu odškodnění ztížení společenského uplatnění se vychází z nařízení vlády č. 276/2015 Sb. Výpočet provádí ošetřující lékař zaměstnance, který utrpěl pracovní úraz. Obvykle na formuláři pojišťovny zaměstnavatele.

V praxi se však lze často setkat s tím, že je výpočet proveden nesprávně. Lékař může při výpočtu použít nesprávnou hodnotu bodů, případně přidělit menší bodové ohodnocení, či opomenou některou položku. V takové situaci je na místě požádat o pomoc odborného znalce, který výpočet posoudí a provede správný výpočet.

Kdo hradí odškodnění za pracovní úraz?

Odškodnění ztížení společenského uplatnění hradí pojišťovna zaměstnavatele, u kterého k pracovnímu úrazu došlo. Ve většině případů je doporučováno začít toto odškodnění řešit přibližně po jednom roce od pracovního úrazu.

Zajímá vás víc?

Neorientujete se ve spleti paragrafů a řešíte právě odškodnění pracovního úrazu? Kontaktujte advokátní kancelář, která vám pomůže vymoct takové odškodnění, na které máte nárok.

Více informací najdete na www.odskodnenizapracovniuraz.cz.