Pokud své tělo dlouhodobě zatěžujete, můžete se časem dopracovat až k psychickému zhroucení. To samozřejmě nepředstavuje nic pozitivního, a proto se vyplatí se tomuto stavu vyvarovat. Jak na to? Naučte se posílit svůj vnitřní klid. Máme pro vás několik tipů.

Ptejte se, co v životě chcete

Jen ti, kteří znají své sny a vize, se mohou dočkat jejich naplnění. V životě každého z nás je ve skutečnosti jen minimum věcí, které dělat musíme. Stojí proto za to zamyslet se nad tím, kolik z věcí, které v současné době děláte, je v souladu s vaší životní cestou.

TIP: Koučink a osobní rozvoj vám na cestě za vnitřním klidem pomůže. Zjistěte o něm více.

Věnujte čas tomu, abyste se pravidelně zastavili a ohlédli za tím, co jste dokázali. Co jste se naučili a co všechno se vám podařilo překonat. Uvědomujte si také to, za co všechno můžete být ve svém životě vděční. Naše životní štěstí pramení z našeho nitra. Nikdo jiný nám štěstí přinést nedokáže.

Všímejte si signálů svého těla

Naše tělo nám dává signály. Typicky se jedná například o bolest. Pokud vás začne něco bolet, je čas na to se zamyslet, co potlačujete a co se vám touto bolestí tělo snaží říct. Uvědomte si, že naše tělo je náš domov. A o ten je potřeba s láskou pečovat. Věnujte dostatečné množství času spánku. Jezte tak, aby to přinášelo uspokojení vašemu tělu. Cíleně vypněte a vezměte si dovolenou, jakmile ji potřebujete.

Každý den si vyhraďte několik minut pro dechové cvičení. Zastavte se, položte si ruce na břicho a jen dýchejte. Uvědomujte si, jak vzduch proudí vaším tělem a svoji pozornost zaměřujte pouze na váš dech.

Poznávejte nové lidi

O vztahy s vašimi nejbližšími je potřeba pečovat. Pokud nechcete pouze povrchní vztahy, musíte jim věnovat svůj čas a zájem. Čím víc toho dáte, tím více toho i od ostatních dostanete. Dávejte si pozor na toxické vztahy a vyřaďte je ze svého života. Takové vztahy vás totiž pouze zbytečně vysávají a berou vám potěšení ze života.

Ptejte se sami sebe, jaké vztahy chcete opravdu žít. Jakou hodnotu mají jednotlivé vztahy ve vašem životě a jakou hodnotu chcete, aby měly v budoucnosti.

A myslete i na vztah sám k sobě. Chovejte se sami k sobě tak, jako se chováte k milovanému člověku. Pokud se naučíte pečovat o sebe, budete umět skutečně a efektivně pomoct i druhým lidem kolem vás.

Zajímá vás z oblasti osobního rozvoje více? Navštivte web www.marketahamrlova.cz.