I když máte zcela nově zařízený interiér, časem se vám okouká a zevšední. Je hned několik způsobů, jak jej oživit, můžete zkusit vyměnit doplňky a vytvořit zcela nový styl interiéru nebo vsadit na tapety. Není to tak dávno, co bylo zajímavé a zvláštní vymalovat pokoj barevně. Barvám na stěnách už ale dávno odzvonilo, nyní jsou v módě vzory. Tapety se těší oblibě jak s opakujícími se dekory, tak obrazové.

Do některých místností se hodí jemnější vzor, jinde zase vypadá skvěle fototapeta s vaším oblíbeným motivem. Velmi dobře vypadají moderní tapety ve skandinávském stylu s jemnými geometrickými tvary v pastelových barvách. Velmi oblíbené jsou také 3D tapety, které vytváří v interiéru iluzi trojrozměrného obrazu. Můžete použít abstraktní vzory, oblíbené zátiší, krajinu, často se aplikují do obývacích pokojů také barevné fototapety, které vytváří zcela unikátní atmosféru. Velmi dobře vypadá také kombinace tapety s malbou, tapety se kupříkladu aplikují na barevnou zeď nebo doplňují uměleckou malbou. Takové tapety se těší největší oblibě v obývacích pokojích, s kreslenými motivy najdou své uplatnění také v dětských pokojích.

Rozlučte se s tmavou chodbou

Tapety se hodí také k prosvětlení chodby, oživení jídelny nebo ložnice. Mnozí se domnívají, že se tapety nehodí do kuchyní, opak je ale pravdou. Speciálními samolepicími tapetami můžete skvěle renovovat vaši starší lednici nebo mrazák. Stačí si vybrat tapetu a můžete lednici přizpůsobit vzhledu zbytku kuchyně a dát jí zcela nový moderní look. Ve stejném stylu můžete vybrat tapetu také za kuchyňskou linku. Samolepicí tapety se vyrábí často s dřevěným dekorem. Je to proto, že se používají k nalepení na skříňky či dveře všeho druhu. Nábytek potom vypadá jako nový a nějaký čas vám bude ještě sloužit a vypadat reprezentativně. Tapety určitě najdou své uplatnění i u vás doma.