Výběr stěhovací firmy je určitě důležitý


Stěhování může pro někoho znamenat noční můru, ale pro jiné doslova zábavu se vším všudy. Stéle více , zejména mladých lidí, spíše dává přednost stěhování na vlastní pěst. Jak to tedy funguje a co je lepší, odstěhovat se s profesionální stěhovací firmou nebo svépomocí?

Stěhování svépomocí

Jednoduchá záležitost, ale možná pro mladé. Sehnat někde dodávku, zabalit si pár věcí, zavolat pár kamarádům nebo známým a můžeme se pustit do toho. Na čem tady opravdu záleží, je dobrá organizace celé akce. Také si ale musíme uvědomit, že to bude hodně namáhavé a spolkne nám to jistě celý víkend. Naopak je zase pravdou, že nás to může stát pouze basu piv nebo láhev koňaku. A co dělat v případě, že neseženeme dodávku? Jednoduše si ji zapůjčíme v autopůjčovně, která má k dispozici několik vozidel, které nám mohou být k užitku.

A co stěhování s profesionální firmou

Při výběru odborné stěhovací firmy si musíme uvědomit, že nám budou doma manipulovat s našimi osobními věcmi úplně cizí lidé. Někomu to prostě vadí a tak si raději vše obstará sám. Firmu na stěhování tedy vybírejme s rozumem a zjistěme si o firmě co nejvíce informací. Skvělou reklamu na internetu může mít každá firma, ale některé neodpovídají své profesionální úrovni. Kvalitní stěhovací firmy by měli nabídnout spolehlivé řešení pro všechny své zákazníky. Mnohé také nabízejí dokonce stěhování na klíč. jde prakticky o stejnou službu, jako při stavbě domu na klíč. Zajistí tak vše od balení našich věcí, balícího materiálu, různých boxů a krabic, vynesení do třetího patra bytového domu, demontáž a následnou montáž nábytku, likvidaci starých elektrospotřebičů a podobně.

Určitě bychom se měli také informovat o tom, jaké rozměry má auto, které bychom si v tomto případě objednali. Můžeme mít třeba větší skříň a to se určitě do malé dodávky nevleze. Tyto firmy mají vozový park přizpůsobený na přesun nábytku. Bezpečně nám tak přepraví nábytek třeba i na konec republiky. Stěhovací firmy nejdříve společně s technikem odborné firmy přijde k nám domů a zjistí velikost bytu, určí tedy strategii stěhování a může nám také sdělit přibližnou cenu.

Výhody stěhování s odbornou firmou

Tady máme trochu usnadněnou práci tím, že se prakticky nemusíme o nic starat. Je třeba si takovou firmu objednat dopředu, abychom nebyli pak překvapení, že je termín již obsazen. Nemusíme se ale zbytečně stresovat a rozčilovat nad tím, že něco nefunguje, tak jak má. Stěhování s profesionální firmou nám ušetří spoustu času, který můžeme věnovat rodině.

Určitě bychom ale měli pracovníky stěhovací firmy upozornit na to, že máme k přepravě cenné sbírky nebo máme velký a starožitný nábytek. Předejdeme tak případným nepříjemnostem, poškození majetku nebo ztrátě.

Balíme

několik týdnů předtím, než se celá akce spustí, můžeme začít pomalu balit. Vyhneme se také stresu a shonu ke konci příprav stěhování. Některé firmy nabízejí i pronájem plastových boxů, do kterých můžeme zabalit třeba křehké věci, jako jsou talíře. velmi důležité určitě je, abychom si vše dobře nejen zabalili, ale také popsali.