Jak vybrat ideální připojení k internetu?


Bez internetu se dnes moderní domácnost neobejde. Pokud právě plánujete vybrat ideální připojení, podívejte se s námi na několik rad, které je dobré vzít v potaz. Jedině tak budete mít jistotu, že budete maximálně spokojeni.

Rychlost je základ

To první, na co hledět, je rozhodně rychlost připojení k internetu. Ta by se měla odvíjet hlavně od toho, co budete na internetu dělat. Je rozdíl v tom si jednou denně přečíst emaily, nebo pravidelně sledovat videa ve vysokém rozlišení, či stahovat větší objemy dat. Dnes už je standardem, že i internet na doma nabídne celkem dobré rychlosti připojení, které dokážou plně uspokojit i druhou skupinu lidí. Mezi trojici parametrů, které je vhodné sledovat, patří tyto:

  • Download
  • Upload
  • Ping

Hleďte i na typ připojení

I toto by mělo rozhodovat. Roli hraje primárně to, jakým způsobem se ono připojení dostane k vám do domácnosti. Obvykle lze volit ze dvou variant připojení k internetu. První variantou je připojení kabelové. To zaujme hlavně svou rychlostí, ale nemusí být dostupné ve všech lokalitách. Druhým řešením je bezdrátová varianta, která může nabídnout lepší pokrytí, ale na druhou stranu je s ní spojena nižší přenosová rychlost. Možnost vám přesně sdělí firma, kterou máte v plánu oslovit.

Jaká firma je ta pravá?

Možností je dnes celá řada. Můžete oslovit některého z globálních poskytovatelů, stejně jako některého z těch lokálních. Pokud například hledáte internet Brno, může být dobrým řešením Připojto.cz. A to jak s ohledem na typ připojení, tak s ohledem na rychlosti.

Kromě pokrytí dané lokality vybranou firmou je vhodné hledět na její reference a hodnocení. Pokud je i toto v pořádku, nezapomeňte přihlédnout i k doprovodným službám. Může se jednat třeba o levnější volání, nebo možnost využívání internetové televize. I toto jsou parametry, které doporučujeme zohlednit.