Za turistikou jen s kvalitním vybavením


Chystáte se letošní léto strávit aktivně? Potom byste neměli zapomenout si pořídit kvalitní vybavení, které se stane vaším parťákem na cestách. Nezáleží přitom na tom, zda se chystáte objevovat malebnou krajinu v okolí vaší chalupy, nebo vyrazíte třeba do krásných českých hor.

Do přírody v každém věku

Hitem posledních let mezi turisty se staly trekingové hole. Při správném používání pomáhají zlepšit stabilitu a rytmus chůze, čímž podporují i správné dýchání. Navíc snižují namáhání kyčelních a kolenních kloubů, proto se jedná o ideální řešení pro turisty i v pokročilém věku nebo se zdravotními potížemi.

Trekové hole mohou mít různá provedení, proto není problém najít model, který bude vyhovovat vaším potřebám. Zvolit můžete hole pevné nebo teleskopické, které jsou díky možnosti složení praktičtější při cestování. Připlatit si můžete také za odpružení pro pohodlnější pohyb nebo lehčí materiály. Investice se vám ovšem vyplatí, neboť kvalitní trekové hole vám vydrží sloužit řadu let.

Základ každého cestovatele

Výběr turistického batohu může na první pohled vypadat jako složitá věda, ale pokud se v nabídce trochu zorientujete, nebude to takový problém. V první řadě byste si měli promyslet, k jakému účelu batoh potřebujete. K dispozici jsou malé batůžky vhodné do města nebo na menší vycházky, kam se vám vejde menší lahev s vodou, svačina a lehká bunda. Zvolit ovšem můžete i větší turistické batohy, které vám budou dělat společnost na celodenní nebo dokonce několikadenní túře.

Pro běžné denní výlety vám vystačí batoh s objemem do 30 litrů. Zaměřte se také na hmotnost batohu, vnitřní uspořádání nebo zvolené materiály. Na trhu jsou k dispozici také velmi lehké batohy určené pro běžce, cyklisty nebo horolezce. Nezapomeňte si do svého nového batohu přibalit také některé nezbytnosti. I při jednodenním výletu se může hodit pláštěnka, malá lékárnička nebo repelent proti bodavému hmyzu či klíšťatům.