Základy pánského oblékání


I když jsou to většinou ženy, které vládnou salónům a v nakupování jsou odbornice, i muži chtějí vypadat dobře a potrpí si na módní vzhled. V dnešní době se nejen v mnoha případech jedná o nutnost, ale také o výhodu, kterou ženy velmi ocení. Kde však stále hledat inspiraci? Jaké kousky mít ve skříni?

Kvalita a styl

Výběr oblečení by se měl odvíjet od dvou důležitých kritérií a tou je kvalita a styl. Když si pořídíte tričko za pár korun z větší části z umělých vláken, nemůžete se divit, když se u něj setkáte s brzkým opotřebením a nepříjemným pocitem při nošení. Volte raději kvalitní materiály, které se nemačkají, dobře sedí a jsou příjemné pro vaši pokožku. Druhým bodem je styl. Nemáme na mysli jen váš osobitý styl, podle kterého si oblečení vybíráte, ale také styl, který je momentálně in. Tyto dva pohledy byste měli vždy kombinovat. Snažit se, abyste se v oblečení sami cítili dobře, ale aby také korespondovalo s módou dnešní doby. Přece jen bílé bavlněné tričko s nápisem Kelly Family je sice kvalitní, protože přežilo desítky let, ale in už rozhodně není.

Základem šatníku

A co by v pánském šatníku určitě nemělo chybět? Mimo kvalitního spodního prádla jsou to určitě černé kalhoty a džíny, různé druhy svetrů a především kvalitní pánská trička. Jistě to sami znáte, triček máme největší spotřebu. Trička potřebujeme různě kombinovat a máme jich spoustu z důvodu střídajících se ročních dob, ale také události, na kterou se chystáme. Mužům by neměla chybět klasická trička s krátkým rukávem, s dlouhým rukávem bez potisků, polo trička či tílka. V pánském šatníku by nemělo chybět ani kvalitní pánské sako, které by mělo být sladěno s kalhotami. To se vám bude hodit nejen na významnější události, jako je svatba, ale i jako každodenní pracovní oděv či výjimečně na rande. Nezapomínejte, že šaty dělají člověka.