Nelíbí se vám vaše současné zaměstnání, chtěli byste změnu a přemýšlíte nad tím, jak správně oslovit potenciální zaměstnavatele? Důležitý je správně napsaný životopis a motivační dopis.

Sepsání životopisu

Nejdůležitější je uvádět především údaje pravdivé. Vzhledem k tomu, že životopis budou číst v první řadě personalisté, je potřeba, aby byl napsán co nejstručněji a nejvýstižněji.

Informace, které v životopisu uvádíte, pište přehledně, pracovní zkušenosti nejlépe v odrážkách, které umožňují snadnou orientaci. Kromě pracovních zkušeností musí životopis obsahovat informace o vašem vzdělání a poznamenat do něj můžete i další dovednosti, které můžete nabídnout.

Motivační dopis

Motivační dopis by měl být sepsaný pro konkrétní pracovní pozici a pro konkrétní firmu či společnost. Měl by obsahovat informaci o jakou pracovní pozici máme zájem, co ovládáme a co společnosti můžeme nabídnout, případně co od daného pracovního místa očekáváme. Jak již z názvu vyplývá, měl by motivovat personalistu k tomu, aby nás pozval na pracovní pohovor. Proto do něj uvádíme takové informace, které by mohly zaujmout, ale nevešly se do životopisu. Motivační dopis by měl být stručný a ne moc dlouhý.

Pracovní portály

Pokud si nevíte rady se sepsáním životopisu či motivačního dopisu, prohlédněte si stránky pracovních portálů, kde naleznete potřebné informace. Další výhodou těchto portálů je široká nabídka pracovních míst. Mezi takové portály patří i portál pracenavalassku.cz. Naleznete zde celou řadu pracovních nabídek. Velmi zajímavá je nabídka práce Slavičín. Vybírat zde můžete práci jak podle oborů, tak i podle jednotlivých krajů. Pokud bydlíte nebo hledáte práci ve Zlínském kraji, mohla by se vám líbit nabídka práce Luhačovice.

Kromě nabídek práce na portálu naleznete také celou řadu zajímavých informací týkajících se práce a zaměstnanosti.