Znáte kávu Quintino´s Mangkuraja?


Quintino´s Mangkuraja je 100 % Arabica, zrnková jednodruhová výběrová káva vysoké kvality.

Káva Mangkuraja obsahuje kávová zrna, která jsou sklizena ze vzácných kávovníků Coffea arabica a pyšní se svou nízkou kyselostí a plným tělem, které podporuje vyrovnanou chuť, a také čistou dochuť. Káva Mankguraja získala svůj název podle vesnice, kde tato vzácná Arabica roste v bohaté sopečné půdě. Rostlina kávovníku je citlivá na prudký vítr, mráz i nadměrné teploty. Nejvhodnější pro pěstování kávy jsou právě sopečné půdy, protože jsou bohaté zejména na dusík a humus.

Vesnice Mankguraja se nachází ve výšce okolo 1200 metrů nad hladinou moře na příznivě chladných západních svazích a pláních pohoří s názvem Bukit Barisan na ostrově Sumatra přímo uprostřed deštných pralesů a četných horských pramenů. To dává jedinečné podmínky pro pěstování kávy nejvyšší kvality.

Každý kousek světa a každá kávová plantáž dává typu kávy, který byl vypěstovaný právě na tomto místě charakteristické vlastnosti, které vytvářejí její úzce specifickou chuť. Ačkoli jsou většinou mnohé typy jednodruhové kávy z různých koutů světa, samotná káva Quintino´s Mangkuraja pochází přímo z jedné oblasti. Na rozdíl od běžných kávových směsí jsou naše jednodruhové kávy připraveny z vybraných zrn kávy jediné kávové plantáže. Zárukou kvality je ruční selektivní sběr, pražení ve velmi krátké době po sběru ve vlastní pražírně, a kvalitní balení zaručující ochranu vůně i chuti.

Oproti Robustě se Arabica vyznačuje mnohem lepším aroma a svou specifickou chutí. Kávovník arabský je sice mnohem náročnější na pěstování, vyžaduje více láskyplné péče a lepší stabilnější podnebí, ale výsledek rozhodně stojí za to. Věříme, že s naší selektivně sesbíranou a čerstvě praženou kávou prvotřídní kvality prožijete spoustu příjemných nezapomenutelných chvil a vychutnáte si každý doušek.