Seznámit se v dnešní době je možná mnohem snadnější a jistější než dřív, navíc můžete oslovit lidi stejného věku z konkrétní lokality, se stejnými zájmy, koníčky, a to všechno z pohodlí domova od vašeho počítače, nebo jakéhokoliv jiného zařízení připojeného k internetu. No a vy máte navíc tu výhodu, že už víte, co přesně chcete i nechcete a jste prostě mnohem zkušenější, méně naivní a dokážete se lépe rozhodnout. Pojďme se podívat, jak se snadno seznámit online.

Seznamte se jednoduše online, nic na tom není

Pojďte na to, nestyďte se a ani ničeho nebojte. Jak začít? Otevřeme si první z mnoha seznamek, kterých je jen na českém internetu nespočet. Doporučujeme vyzkoušet například seznamku, rande, nebo štěstí, případně zadat na seznam nebo google jednu z následujících frází:

  • Seznamka online – naleznete primárně seznamky, které jsou pro všechny věkové kategorie
  • Seznamka pro seniory – tento dotaz vám pomůže vyhledat seznamku zaměřenou přímo na vaši věkovou kategorii

My doporučujeme začít obecnou seznamkou, kde je prostě nejvíc lidí. Obvykle se na každé seznamce dá hledat podle věku, a navíc si představte, že se vám ozve mladší muž, nebo žena a padnete si skvěle do noty i když mezi vámi bude nějaký ten věkový rozdíl. My a všichni rozumní lidé totiž moc dobře ví, že na věku a velikosti nezáleží!

Využijte klasickou seznamku na maximum

Na klasické seznamce máte spoustu výhod a stačí s tím prostě jen pracovat, myslet na to a investovat do seznamování online prostě trochu času.

Vytvořit si seznamovací profil

Základem je vytvořit si perfektní seznamovací profil, který o vás řekne téměř vše a udělá takový ten první seznamovací online dojem. Pokud máte správně vyplněný profil i s vhodnými fotkami, pak takový profil pracuje za vás a začnou se vám ozývat především takoví uživatelé, které očekáváte.

Aktivně vyhledávat uživatele

I když už máte vytvořený profil, ne každý uživatel aktivně vyhledává a spíš čeká, až si ho někdo najde. Neváhejte tedy, nastavte základní parametry vyhledávání na seznamce a projděte si odpovídající profily. Věk můžete nastavit obvykle v rozmezí, takže třeba 45 – 55, přidat další předvolby a pěkně se porozhlédnout. Kdo vás zaujme, toho můžete jednoduše kontaktovat.

Intenzivně komunikovat a být ve střehu

Když už narazíte na někoho, kdo je pro vás zajímavý, je důležité dostat maximum z komunikace online a to ještě přímo na seznamce, než si předáte další kontakty, jako třeba email, messenger, whatsapp, telefonní číslo, nebo cokoliv jiného. Zjistěte si o uživateli co nejvíc, ptejte se, čtěte mezi řádky, zeptejte se nenápadně na stejnou věc jinou otázkou a buďte trochu detektiv, který se snaží odhalit lež. Komunikace je mocná zbraň a při troše všímavosti zjistíte opravdu hodně.

Co nejhoršího můžete při seznamování udělat?

Nebudeme vás napínat. Nejhorší, co můžete udělat je to, když budete k seznamování přistupovat zoufale, podceňovat se a mít pocit, že jste jediní, komu se nedaří najít ten pravý protějšek. Hlavně neberte hned to první, co se nabídne s myšlenkou, že to je vaše poslední šance. Ne! Buďte trpěliví, vybírejte si a nebuďte naivní. I na vás se usměje štěstí. Může to být dnes, zítra, možná za měsíc, ale jste na dobré cestě už jen přečtením tohoto článku. Tady naleznete další užitečné tipy ze světa seznamování.