Bez ohledu na to, kolik je vám let, online seznamky jsou jako stvořené pro nalezení nové známosti také pro vás. Jediný rozdíl může být v tom, jak oslovit ty správné lidi, takže se na to podíváme z tohoto pohledu. Není na tom ale nic těžkého, vždy by měly informace na seznamce o vás odpovídat skutečnosti.

Jakou seznamku vyzkoušet?

Můžete vyzkoušet postupně všechny seznamky, protože své štěstí můžete najít opravdu až na jedné z posledních seznamek, kterou vyzkoušíte a ve chvíli, kdy už byste nečekali úspěch. Takže je dobré vyzkoušet jednu seznamku, vytvořit si pečlivě seznamovací profil a třeba podle reakcí ostatních uživatelů upravit/opravit některé informace a na základě zkušeností potom zkoušet další a další seznamky. Tam už se seznamovacím profilem, který osloví ty správné lidi.

Vyplňujeme správně seznamovací profil

Člověk by si řekl, že na tom nic není, ale nevěřili byste, kolik lidí dělá neustále tu stejnou chybu. Snad na každé seznamce máte tyto tři možnosti pro vyplnění údajů o sobě.

Předdefinované volby

Toto je asi nejjednodušší část, i když je pravda, že některé seznamky mají až únavné formuláře, které toho požadují po uživateli příliš. Patří sem především pohlaví, rok narození, odkud jste a tak dále. Tady moc prostoru pro chyby není, pokud si ovšem nebudete vymýšlet.

Libovolný seznamovací text

Většina online seznamek je natolik štědrá, že vám dá možnost napsat úplně cokoliv vlastními slovy. Buď je tento text součástí seznamovacího profilu, nebo můžete vytvářet seznamovací inzeráty. A tady si dejte opravdu záležet na obsahu (představte se, napište o sobě i o tom, koho byste rádi našli) i na gramatice (dejte si pozor na chyby, dejte si text do Wordu a zkontrolujte alespoň i/y). Využijte tento prostor na maximum, buďte pravdiví a nezapomeňte na nic zásadního, třeba své děti, případně handicap.

Jedna nebo více fotek

Znáte nějakou seznamku, na které není možné přidat svou fotku? My ne. Určitě přidejte alespoň jednu svou fotku, která by měla být přirozená, aktuální a zachycovat vás třeba při vaší oblíbené činnosti. Rozhodně fotku neposuzujte podle její kvality jako takové. Profi fotka udělá víc škody, než užitku a není nic horšího, než když jdete na první rande a dotyčný vás nepozná.

Přidat také svou fotku? Samozřejmě

Máte důvod nepřidat svou fotku? Pokud ano, nechoďte na seznamku. Samozřejmě jsou situace, kdy se to nehodí a člověk chrání své soukromí – např. když hledáte milence nebo milenku. Ale jinak svou fotku přidejte vždy, protože lidé se rádi dívají a chtějí vás poznat i po stránce vzhledu bez ohledu na svůj nebo váš věk. Ne proto, aby si řekli ano nebo ne, ale fotka prostě dokáže vzbudit ty správné sympatie a řekne opravdu hodně. Navíc profily s fotografií jsou mnohem atraktivnější, a jsou také lidé, kteří si prohlížejí pouze profily s fotkou, takže by byla škoda nevyužít své šance na maximum.